czwartek, 12 września 2013

Czego McDonald's nie ujawnia swoim klientom? ~ Magazyn Businessman.com

Czego McDonald's nie ujawnia swoim klientom? ~ Magazyn Businessman.com

Technologia żywności to jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin nauki. Wiem bo sama ją studiowałam. Wiem jak rozwija się nauka zwana sensoryką, jaka jest chemia żywności, technologia produkcyjna. Czy ktoś z Was kiedyś zastanawiał się dlaczego cieknie mu ślina jak przechodzi obok McDonalda? Jeśli wydaje wam się, że to zapach żywności to grubo się mylicie. Zapach który czujecie jest co najwyżej wynikiem dodawanych do jej półproduktów estrów i aromatów oraz wynikiem działania nowych urządzeń technologicznych odpowiadających m.in za rozprzestrzenianie zapachu w okolicach restauracji. Warto przemyśleć kolejną wizytę w Fast Foodzie. A przy okazji wspomniana w poniższym artykule koszenila jest powszechnie dodawana do keczupów. No i elegancko podany skład "szejka" truskawkowego. Smacznego!

2 komentarze:

  1. Że w McDonaldzie żywność nie jest zbyt zdrowa, to raczej wie każdy. Ale, dlaczego taka "smaczna" to się zawsze zastanawiałem. Wychodzi zatem, że sama chemia... Ale faktycznie jest coś w tym, że jak przechodzę koło Mc'a to prawie zawsze się skuszę na małe co nieco. W szejkach też jest chemia?

    OdpowiedzUsuń

Mile widziane komentarze. Można komentować jako Anonimowy, jednak miło by mi było, gdyby osoby komentujące zostawiały chociaż nick lub inicjały, albo same imiona :) Można to zrobić wybierając rozszerzenie "komentarz jako: Nazwa/adres URL" i wpisując nick w okienko "nazwa" i klikając "Dalej" :)